دانلود فایل(پاورپوینت معرفی انواع کامپوزیت)

دانلود پاورپوینت با موضوع معرفی انواع کامپوزیت، در قالب ppt و در 99 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از پاورپوینت : تقسیم بندی مواد مواد به 4 دسته عمده تقسیم میشوند: فلزات-سرامیکها-پلیمرها-کامپوزیتها فلزات دارای مزیتهای صلبیت، استحکام و شکل پذیری بالا اما عی...
دانلود فایل(پاورپوینت معرفی انواع کامپوزیت)|39020845|bwo50687507|کامپوزیت, پاورپوینت کامپوزیت, دانلود رایگان پاورپوینت کامپوزیت, دانلود پاورپوینت کامپوزیت, دانلود پاورپوینت در مورد کامپوزیت, تحقیق کامپوزیت, پاورپوینت آماده مهندسی مواد کامپوزیت, دانلود تحقیق کامپوزیت, دانلود power point کامپوزیت, رایگان , علم مواد,,,
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان پاورپوینت معرفی انواع کامپوزیت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پاورپوینت با موضوع معرفی انواع کامپوزیت،
در قالب ppt و در 99 اسلاید قابل ویرایش.


بخشی از پاورپوینت :
تقسیم بندی مواد
مواد به 4 دسته عمده تقسیم میشوند:
فلزات-سرامیکها-پلیمرها-کامپوزیتها
فلزات دارای مزیتهای صلبیت، استحکام و شکل پذیری بالا اما عیب چگالی بالا میباشند.
سرامیکها دارای صلبیت و استحکام بالا ولی عدم شکل پذیری مناسب میباشند.
پلیمرها دارای چگالی کم، شکل پذیری خوب ولی استحکام و صلبیت پایین میباشند.
کامپوزیتها دارای ویژگیهای صلبیت و استحکام و شکل پذیری خوب در حد فلزات و در عین چگالی پایین در حد پلیمرها میباشند.
مقدمه
ورود کامپوزیت به عنوان دسته جدیدی از مواد از اواسط قرن بیشتم با طراحی و ساخت کامپوزیتهای چندفازی مثل کامپوزیتهای پلیمری تقویت شده با الیاف شیشه (فایبر گلاس) آغاز گشت.
اما کامپوزیت به مفهوم امروزی آن که ”از ترکیب فیزیکی چند نوع مواد ناهمگون میتوان به ماده ای جدیدی رسید که با دسته بندی قبلی مواد (فلزات، سرامیکها، پلیمرها) متفاوت است و خواص آن نسبت به خواص اجزای سازنده بهبود یافته است“، از اوایل قرن بیستم آغاز گشت.
اکنون می دانیم بوسیله ترکیب فازهای مختلف مواد میتوان به تنوع بسیار زیادی از مواد با خواص مختلف دست یافت که توسط هیچ یک از مواد مونولیتیک نمی توان به آن دست یافت.
تعریف مونولیتیک monolithic: به موادی که دارای ریزساختار یکنواخت و پیوسته هستند و از یک نوع ماده تشکیل شده اند.
در مقابل، کامپوزیتها هستند که دارای ریزساختار غیریکنواخت، ناپیوسته و چندفازی هستند.
کابرد کامپوزیتها
تلفیق گوناگون مواد مختلف برای دستیابی به خواص جدید، تنوع بسیاری در اختیار طراحان قرار میدهد. لذا علاقه به استفاده از کامپوزیت روزافزون است.
این خواص توسط هیچ یک از سه دسته دیگر قابل دسترسی نیستند.
مواد کامپوزیتی دارای خواص ویژه و نامعمول هستند. لذا برای کاربردهای ویژه با تکنولوژی بالا کاربرد دارند. به عنوان مثال در صنایع هوایی به دنبال مواد با استحکام بالا، چگالی پایین، مستحکم، صلب، مقاوم در برابر ضربه و سائیدگی هستیم.
در هیچ ماده مونولیتیکی تمامی این خواص جمع نیست. مواد مستحکم معمولا چگالی بالایی دارند و افزایش استحکام و صلبیت با کاهش چقرمگی همراه است.
لذا برای دستیابی به تمامی این خواص در یک ماده باید از ترکیب مواد و خواص آنها برای بهبود خواص ترکیب بهره برد.
کاربرد در صنعت خودرو
بدنه خودروها و اتوبوسها- دیسک ترمز- شاسی-سیستم تعلیق- میل گاردان- مخزن بنزین و ...
کاربرد در صنایع هوافضا
بدنه هواپیماها، بدنه و نازل موتور موشک، سپر حرارتی شاتلهای فضایی
کابرد در ورزش و عمران
اسکیها و بدنه دوچرخه ها، موتورها و ماشینهای مسابقه ای
پلها و نماهای کامپوزیتی، ترمیم بتون بوسیله کامپوزیت
تعریف کامپوزیت
منظور از کامپوزیت هر ماده چند فازی است که تعمدا بصورت مصنوعی از موادی که بصورت شیمیایی با هم همخوانی ندارند و توسط مرزهای مجزا از هم جدا شده اند، طراحی و ساخته شده است.
کامپوزیت یک ترکیب فیزیکی است نه یک ترکیب شیمیایی. در ترکیب فیزیکی مواد در کنار یکدیگر در کنار یکدیگر قرار می گیرند.
برخی از کامپوزیتها بصورت طبیعی وجود دارند. مثل چوب و استخوان
در طراحی کامپوزیتها عمدتا فلزات، سرامیکها و پلیمرها با یکدیگر ترکیب میشوند تا خواص مکانیکی مثل صلبیت، چقرمگی و استحکام حتی در دماهای بالا بهبود یابد.
فلذا کامپوزیتها دسته وسیعی از مواد را شامل میشوند.
دسته بندی کامپوزیت
بسیاری از کامپوزیتها متشکل از دو فاز هستند:
فاز ماتریس (Matrix) یا تقویت شونده که فاز پیوسته بوده و فاز دیگر را احاطه کرده است.
فاز پراکنده (dispersed phase) یا ناپیوسته یا تقویت کننده (reinforcement)


تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت power point ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
تعداد اسلایدها : 99
- قابل ارائه و مناسب بعنوان پروژه کلاسی
- این پاورپوینت کاملا استاندارد بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.


مطالب دیگر:
📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه سوم📗حسابداري با اكسل📗قرآن درماني📗معتقدات دين اسلام📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه چهارم📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه پنجم📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه ششم📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه هفتم📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه هشتم📗اموزش کار با بخش پیشخوان وردپرس و ترفند های وردپرسی📗اموزش صفر تا صد نصب وراه اندازی وردپرس📗کسب درآمد در اینترنت با تولید و فروش محصولات آموزشی📗درآمد زایی آسان📗دانلود برنامه اپلیکیشن ساز اندروید + انتشار در کافه بازار📗دانلود فایل ورد Word پروژه پیش بینی بهره کشی و خوشه بندی آسیب پذیری­ ها بوسیله­ متن کاوی📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه دهم📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه یازدهم📗103-بكارگيري بتن اليافي در افزايش زمان باربري ديناميکي و پايداري در برابر موج زلزله📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه دوازدهم📗مقالات مدیریت دانش- مجموعه سیزدهم📗104-افزايش باربري و کارائي بتن با بکارگيري الياف قابل کشش و ضایعات تراشکاری در ساخت بتن📗105-مدلسازي رفتار بتن در ستونهاي تقويت شده با FRP📗106-تكنولوژي بتن در مورد سازه هاي مستقر درمنطقه سواحل و جزاير خليج فارس📗107-آنالیز غیرخطی تیرهای بتن مسلح با مقاومت بالا مقاوم سازی شده با FRP📗108-ارزیابی رفتارلرزه ای و ارائه سه شیوه مقاوم سازی لرزه ای برای قابهای بتنی میان مرتبه موجود