دانلود فایل(بررسی انواع سقف های سازه ی مرکب و روش اجرایی سقف های کامپوزیت)

فرمت فایل: word تعداد صفحات: 45 انواع سقف های سازه ی مرکب: 1. سقف کامپوزیت 2. سقف کرومیت 3. سقف تیرچه بلوک 4. غیره سقف های کامپوزیت به سه روش متداول در ایران اجرا می شود: 1. سقف کامپوزیت ساده: در این نوع سقف ها از پروفیل برای استفاده از تیر های فرعی ...
دانلود فایل(بررسی انواع سقف های سازه ی مرکب و روش اجرایی سقف های کامپوزیت)|30017922|bwo50687507|بررسی انواع سقف های سازه ی مرکب و روش اجرایی سقف های کامپوزیت
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان بررسی انواع سقف های سازه ی مرکب و روش اجرایی سقف های کامپوزیت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 45انواع سقف های سازه ی مرکب:1. سقف کامپوزیت2. سقف کرومیت3. سقف تیرچه بلوک4. غیرهسقف های کامپوزیت به سه روش متداول در ایران اجرا می شود:1. سقف کامپوزیت ساده:در این نوع سقف ها از پروفیل برای استفاده از تیر های فرعی استفاده می شود. در این سیستم فاصله ی بین تیر های فرعی را می توان تا cm130 انتخاب کرد.پس از نصب تیرهای فرعی، برش گیر ها را به فاصله ی cm25 تا cm30 روی تیر های اصلی و فرعی نصبمی کنند.زیر بال فشاری پروفیل ها را با استفاده از ورق آلومینیومی به عنوان قالب می پوشانند و به وسیله ی جک و چهار تراش آن را در جای خود محکم می کنند. پس از قرار دادن میلگرد های حرارتی روی تیر ها و قالب کف به ضخامت cm8 روی سقف بتن ریخته می شود.

2. سقف کامپوزیت با قالب های فلزی:در این نوع سقف از پروفیل "I" شکل و هم از تیرچه فلزی یا بتنی برای تیر های فرعی می توان استفاده کرد.در این نوع سازه هیچ نوع محدودیتی در اجرای بادبند یا دیوار برشی نداریم و می توان بسته به نوع طراحی از هرکدام از این سیستم ها استفاده کرد.لازم به ذکر است اگر از سیستم دیوار برشی استفاده کنیم باید اتصال سقف با دیوار برشی به طور کامل و دقیق انجام گیرد.در این نوع سقف ابتدا پروفیل یا تیرچه ها را با فاصله ی cm75 از یکدیگر قرار می دهیم. اگر از پروفیل استفاده کنیم لازم است از برش گیر برای اتصال بهتر بتن و تیر های فرعی استفاده شود.پس از نصب تیرچه ها در جای خود، قالب ها را در بین تیرچه ها قرار می دهیم .در انتهای کار شبکه ی آرماتور های حرارتی را روی سقف اجرا می کنیم و بتن را به ضخامت cm8 روی سقفمی ریزیم.

 کامپوزیت یا ماده مرکب بصورت زیر تعریف می‌شود:در مهندسی مواد این اصطلاح معمولاً به موادی گفته می‌شود که یک فاز زمینه (ماتریکس) و یک تقویت کننده (پرکننده) تشکیل شده باشند.

تعریف انجمن متالورژی امریکا به ترکیب ماکروسکوپی دو یا چند ماده مجزا که سطح مشترک مشخصی بین آنها وجود داشته باشد، کامپوزیت گفته می‌شود. کامپوزیت از دو قسمت اصلی ماتریکس و تقویت کننده تشکیل شده‌است. ماتریکس با احاطه کردن تقویت کننده آن را در محل نسبی خودش نگه می‌دارد. تقویت کننده موجب بهبود خواص مکانیکی ساختار میگردد. به طور کلی تقویت کننده میتواند به صورت فیبرهای کوتاه و یا بلند و پیوسته باشد

سقف کامپوزیت سیستمهای معمول کامپوزیت در امریکا عینا" با تیرچه های با جان باز انجام می شود و معمولا" همراه با گذاشتن یک ورق فولادی موجودار به عنوان عرشه و آرماتور بندی روی آن بتن ریخته می شود . در این سيستم قالب ماندگار است و قطعات جان نیز با بتن احاطه نمی شود. در طراحی سیستم قالب کامپوزیت، نظر بر آن بوده که علاوه بر سرعت و تطبیق با آیین نامه ها ، هر چه ممکن اقتصادی تر باشد.

 . از این رو اولا" قالب باید قابل استفاده مداوم باشد، ثانیا" جان تیرچه با بتن پر شود که بتوان قطعات جان را اقتصادی تر طراحی نمود و از لرزش سقف نیز کاسته شود. سیستمهای کامپوزیت رایج در ایران که با تیرآهن ساده یا لانه زنبوری با تیر ورق استفاده می شوند، دارای جان باز نیستند. در وهله اول قالب هاي سقف كامپوزيت سه قطعه بوده و براي باز كردن ، قطعات آن بايد از يكديگر جدا مي شد ،در حال حاضر این قالب با بهینه سازی و استفاده از خاصیت تغییر شکل ارتجاعی فولاد به قالبی یکپارچه تبدیل شد.

 برای اتصال تیرها و بتن و یکپارچگی بهتر سقف از برشگیر استفاده می شود.معمولا از ناودانی (5) برای برشگیرها استفاده می شود.برشگیرها را با فاصله cm 25 از یکدیگر بر روی بال تیر قرار می گیرند. این قالب در بین تیرها قرار گرفته و بعد از گيرش اولیه بتن قالب از زیر سقف در آورده می شود . این قالب محاسن بسیار زیادی دارد و با سرعت چیده و جمع آوری می گردد و با دقت مختصری , بارها قابل استفاده است.روش نصب برشگیرهامطالب دیگر:
🔥پاورپوینت مدیریت و تشکیلات کارگاهی🔥پاورپوینت مدیریت ریسک در نظام سلامت🔥پاورپوینت مديريت تعارض و تصميم گيري خلاق🔥پاورپوینت بحران آب در ایران🔥پاورپوینت مدیریت بر مبنای هدف (MBO)🔥پاورپوینت تاثیر تغییر اقلیم روی آب های زیرزمینی🔥پاورپوینت مدیریت بحران (Crisis Management)🔥پاورپوینت 60 قانون جهانی موفقیت🔥پاورپوینت کنترل، نظارت و ارزیابی در مدیریت🔥پاورپوینت کایزن🔥پاورپوینت آموزش موتورهای جستجو و ترفندهای آن🔥پاورپوینت کالیبراسیون عمومی🔥پاورپوینت کارگاه آموزشی خلاقیت🔥گزارش کارآموزی کامپیوتر در موسسه فنی کانون🔥پاورپوینت کارآفرینی سازمانی (Corporate Entrepreneurship)🔥پاورپوینت فعالیت ها و ابزارها در مدیریت تکنولوژی🔥پاورپوینت عوامل کلیدی موفقیت مدیریت دانش در سازمان ها🔥پاورپوینت صنعت IT و کارآفرینی دیجیتالی🔥پاورپوینت صرفه جویی و بهره وری🔥پاورپوینت چگونگی رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان (اتلاف انرژی)🔥تحقیق مدارات تغذیه🔥تحقیق طراحی و ساخت شمارنده فرکانس تا یک گیگاهرتز🔥تحقیق حافظه داخلی تلفن🔥نقشه های اتوکد محوطه سازی🔥نقشه اتوکد ساختمان سه طبقه با پیلوت